eduroam farklı ortamlarda çalışır mı?

eduroam Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Linux, Windows CE, iphone, ipod gibi değişik cihaz ve platformlarda çalışabilmektedir.

eduroam ağının güvenlik derecesi nedir?

Günümüzde kablosuz ağlarda en yaygın güvenlik teknolojileri WEP, WPA, WPA2 olarak bilinen teknolojilerdir. WEP ve WPA gibi teknolojilerin artık güvenliği oldukça düşüktür. O yüzden kurulum dosyalarımızda WPA2 ön tanımlı olarak gelmektedir. Fakat WPA2 - AES olarak kullanıma açıktır.

eduroam ağına bağlanabilmek için bir program yüklemelimiyim?

Kapadokya Üniversitesi mensuplarının @kapadokya.edu.tr eposta adreslerini kullanarak eduroam ağına bağlanmak için herhangi bir program kurmalarına gerek yoktur.

eduroam ağına bağlantım sürekli kesiliyor / bağlanamıyor?

eduroam bağlantısını sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz için bilgisayarınızdaki kablosuz ağ bağdaştırıcısı sürücüsünün güncel olması gerekmektedir. Ağ bağdaştırıcınızın marka ve modeline göre destek sağlayıcınızdan bilgi alın.

eduroam ağına bağlanamıyorum, nerden nasıl destek alabilirim?

Gerek Kapadokya Üniversitesi yerleşkesi içinden, gerekse eduroam üyesi olan başka bir üniversite yerleşkesinden eduroam ağına bağlanırken sorun yaşanması halinde İletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.